Kihlvedusid sõlmitakse isegi ilma peale

Inimesed on valmis oma raha panustama peaaegu kõigele, sealjuures ka ilmastikuoludele. Kihlveokontoris seesuguste panuste tegemine on huvitav, kuid samas ka küllaltki keeruline ettevõtmine, sest ilmale panuseid tehes ei piisa üksnes ilmateate vaatamisest. Ilma peale ennustusi tehes tuleb teada sama keerukaid asju, kui erinevatele spordialadele panustades.

 

Ennustusportaalides saab panuseid teha peamiselt temperatuurile, vihmale, lumikatte esinemisele või ka tormi tulekule. Üks levinumaid võimalusi on teha panuseid maksimaalsele temperatuurile – seda siis kevadel või suvel. Ka talvel võib kraadidele panuseid teha, ent siis juba kõige madalamale temperatuurile. Üldiselt tehakse panuseid temperatuurivahemikule, kuna mingi paiga täpset temperatuuri on nagunii keerukas kindlaks määrata.

 

Üldjuhul saab panuseid teha sellele, mis tol hetkel loogiline – näiteks sügisel enam aasta kõrgemale temperatuurile ennustusi ei tehta.

 

Enamikule ennustajatest on seesuguste panuste tegemine lihtsalt lõbus ajaviide ajaks, mil nende lemmikspordialal võistlusi ei toimu, kuigi nemadki suhtuvad õnnemängu suhteliselt tõsiselt. Samas leidub ka inimesi, kes teevad ennustusi väga läbimõeldult ja professionaalselt.

 

Mõelge näiteks, et olete põllumees ning teile kuluks ära üks mõõduka ilmaga suvi, et kultuurtaimed kenasti kasvaksid ning võiksite neilt oma oodatud tulu teenida. Arusaadav, et keskmisest päikselisem või vihmasem suvi võib teile ebameeldivusi põhjustada. Sel juhul võiks kaaluda võimalust teha spordiennustustel paar suuremat panust sellele, et suvesooja tuleb keskmisest rohkem.

 

Sel juhul käib mäng iseenda saagi vastu. Kui suvel ilm üle kuumeneb, kaotate osa saagist, ent kaotusi aitab korvata ennustusvõit. Suured põllumajandusettevõtted, kommunaalteenuste pakkujad ning ka terved linnad on ennustusportaalidega sääraseid lepinguid sõlminud, et end erinevate riskide eest kaitsta.

https://www.optibet.ee/et/spordiennustus/