Kasiino ning sportlased

Sporditähe elu ei tähenda, et peaksite ka igas teises eluvaldkonnas tipptegija olema või eeskuju näitama. Nii mõnigi tuntud sportlane on komistanud kasiinode otsa ning nende lood näitavad, et ühe õhtuga paari miljoni kaotamine pole sugugi keeruline. Ent pisaraid nad selle üle ei vala, kuna teavad, et küll teenivad juurde.

Allpool ongi mõned näited sportlastest, kelle põnevusjanu on nad kasiinosse viinud. Kuigi mänguväljakul on nad tõelised kangelased, siis kasiinode kutse on kahjuks nii mõnelegi ebameeldivaid elamusi pakkunud.

  • Üks maailma rikkamaid sportlasi, golfikangelne Tiger Woods panustab blackjackis ikka 25 000 dollari suuruste sammudega. Seda on kinnitanud ka tema kaaslanna. Ühes Las Vegase kasiinos keelati tal miljonist suuremate panuste tegemine. Tema hasartmängusõltuvusest teatakse palju. Ta küsib alati lauda, kus mängivad kaunid naised. Ta sõbrustab Michael Jordani ja Charles Barkley’ga, kes samuti hasartmängude küüsis on.
  • Kuulus ameerika poksija Floyd Mayweather teeb spordiennustustel suuri panuseid. Kord pidanud abikaasa Mayweatherile 700 000 dollarit laenama, et tekkinud võlga tagasi maksta.
  • Korvpallistaar Michael Jordanil pole hasartmängudel kuigi palju vedanud. Esimese suure kaotuse teenis ta 1993. aastal, mil pidi hüvasti jätma 165 000 dollariga. Sellele järgnes hulk teisigi kaotuseid. Räägitakse, et hasartmängusõltuvus oli peamine põhjus NBA karjääri lõpetamiseks.
  • Korvpalliäss Charles Barkley tunnistas 2006. aastal ühes intervjuus, et on hasartmängudega kaotanud ligi 10 miljonit dollarit. Ühel õnnetul blackjackiööl jäänud ta ilma lausa 2,5 miljonist. Ühe päevaga vähemalt miljonist on ta ilma jäänud kümnel korral. Teises intervjuus on ta tunnistanud, et võita on nii meeldiv, et kaotustest hoolimata püüdleb ta nende suunas siiski.
  • Korvpallur Allen Iverson teenis karjääri jooksul 200 miljonit dollarit, ent oma kuluka elustiili tõttu jäi sellest ka ilma. Oma sportlaskarjääri algusaastatel oli tal probleeme ebaseadusliku relvakäitlemisega, marihuaana suitsetamise ning teiste kirgedega, ent karjääri lõpu poole tekkisid probleemid alkoholi ning hasartmängudega. Kui ta kommenteeris 2012. aastal abikaasast ja viie ühise lapse emast lahkuminekut, ütles ta, et tal pole raha isegi juustuburgeri jaoks ning näitas ajakirjanikele tühje taskuid. Ta kuulutas välja pankroti ning peab ootama Reeboki fondi usaldatud 30 miljonit dollarit, millele pääseb ligi alles 55 aasta vanusena.

Eelnevad lood näitavad, kui sarnased on sport ning kasiino (optibet kasiino) – mõlemad tekitavad emotsioone, mida soovitakse üha uuesti kogeda. Erinevus on vaid selles, et spordimäng aitab raha teenida, aga kasiino sellest ilma jääda.